Bochnianin.pl - internetowy serwis lokalny BochniaBochnianin.pl - Bochnia, miasto bochnia, bochnianin

Strona główna Sport Szachy: Arcymistrz pokonany przez bochnianina A A A

15 Grudnia 2010 20:30

Szachy: Arcymistrz pokonany przez bochnianina

Turniej Szachowy w Auli Św. Mikołaja

W minioną sobotę w Auli Św. Mikołaja w Bochni rozegrany został V Międzynarodowy Memoriał Szachowy Pamięci Ks. Prof. Antoniego Czaplińskiego. Listę startową otwierali arcymistrz Artur Jakubiec oraz pochodzący z Ukrainy arcymistrz Vadim Shishkin. Do Bochni przyjechało w sumie aż 10 zawodników z tytułami międzynarodowymi, nie brakowało również zawodników z tytułami krajowymi. Turniej został rozegrany na dystansie 13 rund.

r e k l a m a

Na takich turniejach zwykle nie brak niespodzianek, ale ten przejdzie do historii - padły w nim bowiem sensacyjne wyniki. To między innymi sensacyjna wygrana Mistrzyni Międzynarodowej Edyty Jakubiec - nawet biorąc pod uwagę to, że jest wielokrotną medalistką MP oraz medalistką ME, to w tym turnieju była rozstawiona dopiero z nr 12.

Największą sensację wzbudziły jednak wygrane młodziutkiego szachisty z Bochni Michała Mirskiego (reprezentuje klub UKS Hetman Koronny Trzebinia), który w 6 rundzie pokonał Arcymistrza, a w 7 rundzie Mistrza Fide. Tego nikt się nie spodziewał - młody zawodnik zajął ostatecznie bardzo wysokie 13. miejsce, a przed nim praktycznie byli tylko zawodnicy z tytułami międzynarodowymi.

Z mieszkańców Bochni tradycyjnie już najwyżej uplasował się Damian Wcisło reprezentujący GKS Pniówek-74 Pawłowice Śl zajmując 9. miejsce.

Organizatorem tego turnieju był Urząd Miejski w Bochni, Firma STU Ergo Hestia S.A. w Bochni, Parafia św. Mikołaja w Bochni oraz Miejski Dom Kultury  w Bochni.